Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
ul. Mickiewicza 8
62-620 Babiak
tel./fax: (63) 271 30 12
 
 

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Papież Jan Paweł II zostanie kanonizowany (razem z Janem XXIII) 27 kwietnia podczas uroczystej mszy na Placu Świętego Piotra w Rzymie. To ogromne wydarzenie wśród wiernych. Watykan przewiduje, że w liturgii udział weźmie nawet milion osób. Pierwszym cudem, koniecznym do beatyfikacji papieża Polaka, było uzdrowienie cierpiącej z powodu choroby Parkinsona francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre w 2005 roku. W lipcu 2013 roku papież Franciszek uznał za cud uzdrowienie Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, chorującej na tętniaka mózgu. Do uzdrowienia miało dojść w czasie beatyfikacji Jana Pawła II w 2011 roku. W obu przypadkach kobiety przyznają, że modliły się do papieża Polaka (co jest jednym z wymogów Kościoła, by uznać konkretna osobę za świętego).

papież

About The Author

admin

Comments are closed.