Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
ul. Mickiewicza 8
62-620 Babiak
tel./fax: (63) 271 30 12
 
 

Na początku listopada  2013 roku odpowiedzieliśmy na propozycję Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego  udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu – projekt edukacyjny w szkole w roku 2013/2014”. Udział w powyższym konkursie posłużył  jako  narzędzie  do podniesienia aktywności i zainteresowania kulturą i językiem niemieckim. Tworzyli go uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Języka Niemieckiego oraz uczennice z klasy I i III gimnazjum: Agata Skoczylas, Julia Bugała, Olga Książkiewicz, Aleksandra Trafna, Marika Binkowska, Daria Wasilewska, Weronika Siwińska, Patrycja Jóźwiak, Dominik Jóźwiak, Karolina Nitecka, Magdalena Racinowska, Weronika Korytowska i Natalia Junkier jako narrator.  Pracowaliśmy nad projektem pt: „Sławne osobistości Niemiec na przestrzeni wieków”. Zespół 12 osobowy podzielił się na cztery mniejsze grupy i rozpoczął pracę nad projektem. Zadaniem każdej z grup było wybrać jedną sławną osobistość pochodzącą z Niemiec i przygotować na jej temat  prezentację multimedialną, życiorysy do odczytu,  plakat informacyjny oraz wiersz do recytacji. Zaprezentowano sylwetki Johanna Wolfganga Goethego, Heinricha Heine, Friedricha Schillera i Bertolda Brechta. W każdej grupie wybrano lidera i przydzielono obowiązki. Dyskutując, poszukując  kompromisów,  uczniowie  uczyli  się  rozwiązywać  konflikty i dochodzić do wspólnego rozwiązania. Rola opiekuna ograniczała się jedynie do dyskretnego nadzoru merytorycznego, pilnowania terminów konsultacji, których w każdym miesiącu były po dwie. Efekty pracy zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na wieczornicy dnia 08.04.2014r. Rozwiązanie konkursu nastąpi 31.05.2014r.

Cele projektu to:

  • wspieranie i rozwój efektywnych metod nauczania języka niemieckiego,
  • motywacja do poznania kultury Niemiec i nauki języka niemieckiego wśród młodzieży szkolnej,
  • propagowanie kultury i języka niemieckiego.

Nagrody:

·         udział w intensywnych warsztatach metodycznych z zarządzania projektami edukacyjnymi i nauczania metodą projektu, nagrody rzeczowe, certyfikat uczestnictwa.

                                                                                                                                                                                                  Małgorzata Siwińska

DSCF0985 DSCF0990 DSCF0995 DSCF0999 DSCF1003 DSCF1005 DSCF1008 DSCF1018 DSCF1023 DSCF1025 DSCF1032

About The Author

admin

Comments are closed.