Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
ul. Mickiewicza 8
62-620 Babiak
tel./fax: (63) 271 30 12
 
 

Deutsch-Wagen-Tour

13 maja 2015r. gościliśmy w naszej szkole lektorkę z Goethe – Institut, panią Justynę Wichłacz w ramach udziału w ogólnopolskim programie promującym naukę języka niemieckiego pt: „Deutsch-Wagen-Tour”. Zadaniem tego projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, poprzez niekonwencjonalne metody pracy, śmiech i zabawę.    Spotkanie rozpoczęliśmy krótką częścią artystyczną. Każdy uczeń wykonał na tę okazję własnoręcznie zaprojektowany T-Shirt. Piosenki w języku niemieckim zaśpiewali uczniowie z klas V, VI A i VI B. Natomiast uczniowie z klasy III gimnazjum przygotowali pokaz mody i zaprezentowali znane osobistości pochodzące z Niemiec. Następnie zajęcia poprowadziła pani Justyny Wichłacz. Uczniowie mieli okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności z języka niemieckiego biorąc udział w ciekawych konkursach i różnego rodzaju zawodach. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętni do wspólnych zabaw. Następnie rozstrzygnięto konkurs pt: „Meine Freizeit”. Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy VI B Gabriela Leszcz, która zwyciężyła. Na koniec każdy uczeń został nagrodzony upominkiem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole.

 

Małgorzata Siwińska

 

lekcja8

lekcja7

lekcja

lekcja1

lekcja2

lekcja9

lekcja16

lekcja15

lekcja14

lekcja13

lekcja12

lekcja11

lekcja10

lekcja3

lekcja4

lekcja5

lekcja6

About The Author

admin

Comments are closed.