Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
ul. Mickiewicza 8
62-620 Babiak
tel./fax: (63) 271 30 12
 
 

Wycieczka do Berlina

 

W dniach 04 – 05 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Niemiec. Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy, jak i turystyczno – krajoznawczy, gdyż jej głównym celem było zapoznanie się z historią i kulturą Niemiec oraz kontakt z żywym językiem. O godzinie 5.00 wyjechaliśmy z Brdowa i ruszyliśmy w drogę. Pierwszy postój odbył się w Świebodzinie. Obejrzeliśmy pomnik Chrystusa Króla, który do czerwca 2011 był najwyższym posągiem Chrystusa na świecie. Około godz. 13:00 dotarliśmy do Berlina, który przywitał nas słoneczną pogodą. Pierwszą atrakcją obejrzaną z autokaru był 700 m odcinek Muru Berlińskiego (Berliner Mauer) z East Side Galery, czyli graffiti znanych artystów z całego świata. Następnie zwiedziliśmy Aleksanderplatz ze słynną wieżą telewizyjną (Fersehturm), Czerwonym Ratuszem (Rotes Rathaus) i renesansową Katedrą Berlińską (Berliner Dom). Dalej podążyliśmy Aleją Lipową (Unter den Linden) w stronę Bramy Brandenburskiej (Brandenburger Tor) – najbardziej znanej budowli Berlina oraz symbolu Zjednoczenia Niemiec. Pod Bramą zrobiliśmy krótki przystanek, niezliczoną ilości zdjęć oraz zakupiliśmy pamiątki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie gmachu parlamentu Niemiec w Berlinie (Reichstag) z nową szklaną kopułą, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych celów turystycznych . Około godz. 18:00 zmęczeni, lecz pełni wrażeń opuściliśmy Berlin i udaliśmy się na nocleg do Słubic. Drugiego dnia wycieczki pobudka odbyła się około godziny 6.30. Ciężko było wstać, ale każdy wiedział, co go dzisiaj czeka!!! Mianowicie świetna zabawa na wspaniałej Tropical Islands – wyspie tropikalnej z basenami , zjeżdżalniami oraz innymi atrakcjami. Więc każdy czym prędzej udał się na śniadanie , a następnie do autobusu. Na wyspie tropikalnej spędziliśmy 5 godzin, które minęły jak 5 minut. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na przepyszny obiadek do Sulęcina. O godz. 23.00, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, szczęśliwie dotarliśmy do domu. Wszyscy uczniowie raz jeszcze pragną podziękować Ojcu Przeorowi Waldemarowi Pastusiakowi za zorganizowanie wycieczki oraz pozostałym opiekunom: paniom Jolancie Czernickiej i Małgorzacie Siwińskiej oraz Ojcu Łukaszowi Kielakowi za sprawowanie opieki.

 


berlin2

berlin3

berlin9

 

berlin10

 

berlin13

berlin5

 

berlin12

berlin4

berlin11

berlin6

berlin14

berlin15

berlin7


About The Author

admin

Comments are closed.