Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Mistrzostwa Polski Młodzików 2022
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie
ul. Mickiewicza 8
62-620 Babiak
tel./fax: (63) 271 30 12
 
 

„CZERWONY KAPTUREK”

27. lutego 2014r.  uczestnicy Koła Języka Niemieckiego pod opieką nauczyciela języka niemieckiego pani mgr Małgorzaty Siwińskiej, zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom z klas „0”, „I” i „II” przedstawienie kukiełkowe pt: „Czerwony Kapturek” .Poprzez żywy, wesoły spektakl  nawiązali do posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzegania przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Przedstawienie przybliżyło dzieciom piękno lasu i całej przyrody. Przypomniało zasady zachowywania  się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. Celem przedstawienia było również rozbudzanie zainteresowań językiem niemieckim na I etapie edukacyjnym oraz rozwijanie zainteresowań teatrem. Dzieci z wszystkich grup z zaciekawieniem i ogromnym zainteresowaniem oglądały  występ artystyczny starszych kolegów i koleżanek. Przedstawienie trwało ok. 20 minut i zakończyło się niewątpliwym sukcesem grupy teatralnej.  Spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony najmłodszych. Gromkie brawa długo nie pozwoliły zaskoczonym i zadowolonym aktorom zejść   ze   sceny.    Po przedstawieniu narratorzy przygotowali zagadki    z treści przedstawienia przygotowane dla gości, oraz prace plastyczne dla chętnych uczniów. Zadaniem uczniów było wykonać dowolną techniką plastyczną postać Czerwonego Kapturka. Zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 40 prac. Każda praca została wykonana rzetelnie, estetycznie, precyzyjnie, z wielką starannością.  Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Sporządzono również  wystawę prac uczniów na korytarzu szkolnym.

 Osoby występujące w przedstawieniu:

  • Czerwony Kapturek–  Julia Bugała
  • Wilk –  Weronika Siwińska
  • Babcia –  Olga Książkiewicz
  • Gajowy – Dominik Jóźwiak
  • Matka –   Olga Książkiewicz
  • Narratorzy: Aleksandra Trafna, Agata Skoczylas

DSCF0730 DSCF0727 DSCF0724 DSCF0723 DSCF0721 DSCF0717 DSCF0715 DSCF0713 DSCF0712 DSCF0703 DSCF0701 DSCF0690 DSCF0689 DSCF0672

 

About The Author

admin

Comments are closed.